| anonim_4396 a întrebat:

In decurs de o luna am ametit si am cazut de 4 ori si mi-am pierdut cunostinta.
Am citit mai multe pe internet si se pare ca aceasta criza s-a manifestat exact ca si criza de epilepsie.
Am facut acel test la tomograf si concluzia e ca sunt in limite normale CT.
Intrebarea mea e: e posibil sa am epilepsie sau doar vreo cadere de calciu?
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Pe langa tomograf ar trebui sa mai faci cateva analize si sa vorbesti cu un medic. Aici trebuie vazut de unde porneste problema si trebuie corelata si cu alte lucruri: orarul de somn, dieta, probleme in familie, de sanatate, viata etc. NU se stie sigur, daca-i epilepsie! Pot fi probleme la plamani, inima etc. Ceea ce ai descris e specific pentru diferite boli de la diferite aparate (pulmonar, cardiac, neurologic etc!). Mergi la un medic bun!

1 răspuns:
| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)