Întrebare recomandată | RaReSh17 a întrebat:

Salut, ieri seara am mancat un mar golden, si astazi ma doare gatul si pieptul cand trag aer sau inghit, nu stiti de la ce poate fi? se poate sa am o alergie ceva? inainte mancam mere rosii si aveam o durere de ficat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Nu stiu frate dar stai linistit ca nu e grav. Eu cand mananc mere mi se face rau, simt ca nu mai pot sa stau in picioare si ma simt obosit dar imi trece pana a doua zi. Daca la tine este mai grav mergi la medic, s-ar putea sa nu fie de la mar, poate ai mancat sau ai facut altceva. Poate ai alergat si ai racit.

| RaReSh17 explică (pentru William):

Nu am alergat, nu sunt racit, dar ziceam doar asa poate s-a mai aflat cineva in situatia mea, sper sa imi treaca pana maine, daca nu, eventual am sa merg la doctor pentru ca nu am nimic de pierdut.

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Te doare gatul de la aerul rece ce legatura are marul cu durerea de gatstraight face
E ca si cum ai spune "Am o masina verde si imi fac temele!" Ce treaba are "masina" cu temele?

| RaReSh17 explică (pentru unknownn):

Omule, tu esti tampit?

| unknownn a răspuns (pentru RaReSh17):

Nu. Dar matale?

| CrazyTeenager a răspuns:

Nu cred ca marul poate cauza vreo afectiune fizica.

| michelia a răspuns:

E miercuri dimineata, mergi mai bine la doctor. Esti de felul tau mai speriat, ipohondru un pic si probabil imediat te ambalezi cind se intimpla ceva.

| Cat a răspuns:

In cazul pacietilor care au probleme de stomac, legumele crude si fructele (cu exceptia celor moi precum bananele) nu le sunt recomandate. Fa-i o vizita medicului tau de familie. Cel mai probabil vei fi trimis la investigatii mai amanuntite.