| fugera a întrebat:

imi amortesc ultimele 2 degete de la maini cand merg mult cu bicicleta. si amorteala nu dispare imediat (ultima data m-a tinut la mana stanga 2 zile) de ce? e o problema grava? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate fi de la orice. oboseala/stres/anemie..de aceea e bine sa faci un mic control de rutina si apoi ceva analize, este cel mai indicat si asa vei afla si tu cum stai cu sanatatea..nu ignora si nu trata cu indiferenta starea sanatatii tale.
O zi frumoasa sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Mergi la un medic specialist neurolog sa te consulte, eventual sa-ti faca ceva analize.Sanatate maxima!

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai. http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.
Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)