| anonim_4396 a întrebat:

Imi dati si mie niste sfaturi; cum as putea sa slabesc? 1 kg pe saptamanahappy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Fara paine si sa iei cina inainte de ora 6 seara, slabesti lejer 1 kg pe saptamana.

| MM a răspuns:

Renunta la paine si la mesele dupa 6-7 seara.Si bea multa apa. Succes!

| M4RK a răspuns:

Trebuie sa faci efort nu foarte intens, multa miscare si cat mai des posibil. Nu conteaza daca e un club de fitness sau plimbari lungi in aer liber. O dieta recomandata de un specialist ar fi, de asemenea, indicata.

| adika a răspuns:

Uite aici un articol:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa miscare, sport, alearga, mergi la sala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca trebuie sa abordezi un stil de viata sanatos. Ce inseamna asta? In primul rand ca niciodata nu este indicat sa sari peste micul dejun.Este cea mai importanta masa a zilei care iti ofera energia necesara pentru a incepe ziua cu bine.Cred ca ar trebui sa te feresti pe tot ce e prajit si mai ales sa renunti la fast food(produsele fast food sunt foarte bogate in calorii si destul de nesanatoase avand in vedere modul de preparare). Important e sa ai trei mese principale si doua gustari(gustarile pot fi fructe, iaurt degresat, etc). La pranz poti servi o friptura la gratar si o salata de varza, iar seara o salata mare de cruditati. Cel putin asa mi-a recomandat mie nutritionaista la care am apelat. Mi-a mai spus ca e important sa mananci la ore fixe. Poti pierde 1 1/2 kg pe saptamana daca te tii.Stii, chiar da rezultate.Atentie la dulciuri ca au foarte multe calorii.