| Nedelcu_Carlos_1990 a întrebat:

Imi pulseaza multe vene ce sa fac? Si de ce pulseaza. sunt speriat straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fluffy2 a răspuns:

Salut din nou! Daca persista mai mult timp ai putea sa ai hipertensiune. Daca ai un tensiometru acasa poti sa ti-o masori.Pentru siguranta ta mergi la un medic, nu ai de ce sa te sperii si iti va da un tratament probabil si o dieta mai sanatoasa! Succes!

| valentingb a răspuns (pentru Fluffy2):

Best girl- best answer! happy Foarte bun raspunsul tau, imi place ca ai revenit cu o completare.Frumos.

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ai tensiunea crescuta, calmeaza-te si iti trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este perfect normal, deoarece prin ele circulă sângele.
Probabil s-ar putea să ai şi puţină tensiune crescută, dacă te îngrijorează, consultă un medic.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Stai linistit, bea putina apa rece si pune o compresa cu apa pe frunte si stai 10 minute si trece.

| Fluffy2 a răspuns:

Stai linistit.Nu cred ca este nimic. Daca ai facut sport sau te-ai agitat sau enervat este normal sa ti se mareasca pulsul si atunci pulseaza si venele. Daca se intampla asta de mult timp ar fi bine sa mergi la un doctor.Succes!

| Nedelcu_Carlos_1990 explică (pentru Fluffy2):

Pai nu doar pulseaza ..nustiu cum sa explic... se zbate, tremura...

| Fluffy2 a răspuns:

Mercilaughing

| Fluffy2 a răspuns:

Poate sa fie si o lipsa de magneziu.

| Dya1 a răspuns:

Din cauza stresului, oboseli si a sperieturi. Eu sunt am fost la fel. Aveam febra, eram stresata, unde puneam mana pe corp sinteam cum pulseaza. Eu iti recomand sa iti iei o pauza si sa te relaxezi, sa uiti tot ce te streseaza si mai ales odihneste-te!

| MeTiN2SeVeRiN a răspuns:

Poate ca ai facut prea mult sport asa patesc si eu dupa ora de sport