| AnoniM3l3Dasvtaq a întrebat:

Salut..imi puteti spune niste pastile de slabit eficiente care se pot gasi in farmacii? Dau funda, fara hateri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu suntem hateri, dar pastile de slabit eficiente si sanatoase nu exista. Cred ca ar fi o idee buna sa uiti de treaba asta.

| Clorox a răspuns:

Draguta, nu sunt hater, asculta ce zic!
Pastilele de genul au efect laxativ, practic dai jos doar fecalele din tine, iti afecteaza foarte mult colonul si nu sunt sanatoase, fa sport! Sau tine o dieta sanatoasa, plus sport, atunci ai sa slabesti cu adevarat si o sa te simti si mai bine happy
Nu lua asa ceva laughing

| azd a răspuns:

Frate du-te la alergat in parc cu cineva sau singur. O sa fie mult mai frumos si mai placut. De unde sti tu ca daca iei pastile de slabit nu iti cresc urechile sau ceva de genu. Numai porcarii.

| AnoniM3l3Dasvtaq explică:

Atunci recomandati-mi o dieta nu prea costisitoare si destul de eficienta

| CuriousStuff a răspuns (pentru AnoniM3l3Dasvtaq):

Au dreptate cei ce au raspuns mai sus. Lasa pastilele, sunt doar metode prin care firmele care le produc fac bani, pe langa ca nu au efect pe termen lung iti mai distrug si sanatatea.
Dieta: Mananca sanatos si echilibrat. Nu manca pana nu mai poti, mananca pana simti ca te-ai saturat, nu manca dulciuri si junk food decat foarte rar. Poti sa renunti si la paine, sau macar la painea alba. Fa mult sport, 1-2-3 ore pe zi, si odihneste-te bine. Nu e deloc costisitoare. Dar nu e placuta.