| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cateva remedii naturale pentru a scpa de punctele negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beatrice9849 a răspuns:

O data la 2-3 zile spalate cu malai sau tarate pe fata(trebuie sa freci bine)si sa te clatesti cu apa rece, asa porii se inchid si praful patrunde mai grau in piele!

4 răspunsuri:
| BlackCinnamon a răspuns:

Plasturi cu carbune. sau ceva de genul, e pe bune asta. nu stiu exact ce sunt dar sunt ca niste plasturi, pe baza de carbune si le tii 20 min maxim, dupa ce il scoti chiar si pe primul folosit vreodata deja simti cu degetul pielea foarte fina.

| sweetgirl27 a răspuns:

Fa-ti o masca din drojdie si miere. aplic-o pe fata si stai cu ea pe fata timp de 15-20 de min. dupa clateste-ti fata cu apa calda. sper sa mearga si la tine, la mine a mers. :*

| asdfghjklloveyou a răspuns:

Poți sta cu capul vreo juma' de oră deasupra unui ceai clocotit de tei (parcă thinking) și apoi să ți le scoți. Eu am folosit metoda asta și a mers (deși am folosit-o de 2 ori ca să le scot pe toate).
Sper că te-am ajutat! :*

| DiiaXD a răspuns:

Pui intro cana o lingura de lapte si una de gelatina, le amesteci dupa aceea le pui in cuptoruul cu microunde pentru 30 de secunde, nu are un miros placut dar functioneaza