| Takeen a întrebat:

Salut,in legatura cu patratele,stiu cateva exercitii de pe youtube, dar nu stiu cum sa procedez? fac dimineata? dupa-amiaza? seara? sau dupa ce mananc? si de cate ori pe zi? si cum fac sa imi formez patratelele de jos? am in mijloc la abdomen si sus dar sus nu se vad prea bine..cum as putea sa le dezvoltez pe cele de sus si cum le formez pe cele de jos? ce exercitii mi-ati recomanda? multumesc funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Muresan_Hanti_1975 a răspuns:

Trebuie sa fi atent ce mananci de obicei asteapta macar 1-2 ore dupa masa uite un program alimentar carel folosesc si eu :dimineata -cereale musli de obicei cu apa calda cu ptina miere si daca vrei si o banana taiata
la pranz -ca de obicei dar ai grija consuma un fruct dupa masa 0ptim ar fi 800 de grame pe zi
seara -mancare usoara
dar fi atent consuma apa in timpul exercitiului dar intre 13-16 grade si fara zahar! cam dur dar merita crede-ma
exerciti poti sa te pui la o bara de tractine da ridica genunghi la piept crede-ma o sa arati exceptional

1 răspuns:
| 7Roby7 a răspuns:

Exercitii poti face oricand,nu e obligatoriu sa fie dimineata, seara, sau altcanva, decat daca vrei sa fii sigur ca nu faci hipotiroidism(care poate fii provocat si de mixedem->afectare fata de luna plina, dar sansele de a primi aceasta poala din cauza mixedemului este de 1%).
Iti recomand:flotari, football, basketball, handball, alergare de rezistenta si cat mai multa gimnastica.
Sper ca ti-am fost de folos!