| MihaiCosty123 a întrebat:

Salut
In special la băieți mă refer
E normal sa cadă cate 50 80 fire de par la o spălare odată la 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Salut. Daca ai parul foarte lung cam da, o sa cada, daca esti tuns scurt nu ar trebui sa cada deloc.

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Irelevant cat de lung ai parul, zilnic fiecarui om ii pot pica intre 50-100-140 poate chiar 150 de fire (depinde de culoarea parului, culoarea reprezinta densitatea si desimea lui) fara sa chelesti, intra in ciclul de regenerare care e continuu.

| Dismally a răspuns (pentru Drimmero):

Eu am avut parul lung, pana la piept si atunci imi cadea foarte mult, dupa ce m-am tuns scurt nu mi-a mai cazut nici un fir...

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Pai daca ai parul scurt e logic sa nu vezi firele cazute la dus, mai ales daca ai o culoare deschisa, dar ele cad indiferent, se regenereaza zilnic. Ai fi extraterestru daca nu ti-ar pica deloc.

| Dismally a răspuns (pentru Drimmero):

Cand spun scurt nu spun 1 -2 mm, are cam 5 cm acum si poate ca sunt extraterestru dar nu cade deloc big grin Daca il las sa creasca mai lung incepe sa cada si la mine si nu ma refer la dus cand poate nu observ dar raman si cand folosesc un pieptene.

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti pica 80 doar la spalare sau pe zi cu tot cu maini prin el, pieptanat? Pe zi e normal sa-ti pice si peste 100, cam 150 in functie de culoarea parului, daca il ai saten iti pot pica chiar si 150, daca il ai de alta culoare e normal sa-ti pice pana in 100 pe zi. Observi rarire in el sau il ai inca des? daca il ai des nu-ti fa probleme

| Invictusman a răspuns:

Asta reiese ca ai probleme mari cu stresul sau cu alimentația.

| andreea1valentina6768 a răspuns (pentru Invictusman):

Pai poate are parul lung si des. Acolo e normal sa cada 100-150. nu generaliza ca toti baietii au parul scurt

| Invictusman a răspuns (pentru andreea1valentina6768):

Vezi ca ma confunzi cu userul ce o primit funda rolling on the floor esti ok?hee hee userul dismally a precizat de par lung și par scurt nu eu happy
Mai lipsea și sa ma înjuri rolling on the floor ( nevinovat)

| BilaRomânească a răspuns:

Da este normal

| alealealeee a răspuns:

Le numeri?