| Hetrick a întrebat:

Salut, in timpul alergarii la scoala am patit ceva straniu, in timp ce alergam dintr-o data nu mi-am simtit piciorul si o durere acuta in partea inghinala in partea stinga, problema e ca am fost la medic si mi-a prescris diferite comprese, si am facut tot ce mi-a zis dar durerea nu dispare, si anume apare cind fortez mai tare piciorul si nu il pot ridica...ce poate fi(hernie nu)? Daau fundă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PowerON a răspuns:

Poate fi si o intindere de muschi... Mi s-a intamplat si mie ma durea foarte foarte rau... aproape insuportabil. si nu puteam sa misc piciorul mai deloc. Am avut aceasta chestie undeva la pulpa.

1 răspuns:
| LorryDulce a răspuns:

Sau pur si simplu poti sa ai probleme cu inghinalii, intindere sau abia dupa aceea te poti gandi la altceva, dar cel mai bine este sa mai consulti un doctor si abia dupa o a doua consultatie va fi mai bine.