| 123456FOREVER a întrebat:

Salut,in ultima vreme nu ma mai simt plictisit indiferent ce fac. Chiar si daca stau ore intregi stand degeaba tot nu ma simt plictisit. De asemenea deseori sunt cu capul in nori si spun lucruri fara sa ma intereseze de consecinte. De exemplu odata diriginta ma intrebat de ce am lipsit si eu am spus ca n.am avut chef sa vin pentru ca imi era prea somn si daca mergeam la scoala si dormeam in clasa imi spunea ca sunt nesimtit. Cand i.am spus asta a inceput sa rada crezand ca glumesc dar eram cat se poate de serios...
Poate fi un semn de depresie sau anxietate, etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa te fi obisnuit cu plictiseala si de aia sa nu o mai simpti chiar si atunci cand o traiesti.
E un fel ce imunitate impotriva
plictiselii.

Da, se poate sa suferi de depresie si anxietate.