| anni12 a întrebat:

In ultimul timp nu prea vad bine, numerele rutierilor, fata oamenelor ...cred ca este miopie, nu vreau sa port ochelari, o sa ma vorbeasca lumea si sincer numi sta...mam gindid sa port lentile dar nu prea stiu despre ele si ar fi complicat s-o conving si pe mama, am citit pe internet ca sunt metode naturale prin ati corecta vederea.E adevarat? Imi puteti spune citeva? oare sa pot lentile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact, dao in spanac de treaba mai bine te chiorasti, nu vezi sa citesti, ai dureri de cap si iti strici si mai tare vederea da nu te "vorbeste lumea".

Ce zici tu acolo e gandire de copil mic, din ala de vede o persoana cu ochelari si tipa dupa el "aragaz cu 4 ochi".

Baga ti mintile in cap si ia ti ochelari daca ai nevoie ca e vorba de sanatatea ta, iar acum cand ai de ales intre atat de multe modele ochelarii au devenit de mult un acesoriu deja.

Si nu nu exista metode natural pentru a corectat miopia. In foarte putine cazuri diptriile scad, in general doar operatia poate vindeca

| K0sti a răspuns:

Http://euforia.tv/......28505.html

http://www.ziare.com/......ct-1115491

Cititi fratilor, ca de aia aveti internet!

| halogen001 a răspuns:

Mai bine ochelari decat lentile de contact.

| Ghostplayer a răspuns:

Te sfatuiesc sa porti lentile.Nu sunt vizibile +ca daca porti ochelari ceilti o sa rada de tine. Poti face tratment cu morcovi: 3 morcovi pe zi si iti tai 2 bucati de morcov si le pui pe ochi timp de 40 minute... Poti face asta de 2 ori pe zi. Funda?big grin

| suntserios a răspuns (pentru Ghostplayer):

Morcovi pe ochi lol...

| anni12 explică (pentru Ghostplayer):

Tu glumesti? morcovi pe ochi?

| bogdanrvd a răspuns:

Nu stiu daca e din cauza ochilor, dar poate o pereche de ochelari te-ar ajuta sa scrii mai bine si mai corect.