| mvmi25 a întrebat:

Inainte de operatia de apendicita se fac analize? Si presupune multe injectii aceasta operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se face analiza de sange, urina si coprocultura (treaba mare). Daca te doare nu mai astepta. Poti face peritonita (perforare) si septicemie. Din septicemie numai 10 % scapa. Asa scapi cu incizie de 4-5 cm si in 3 zile megi acasa. Nu doare si e foarte usoara. Daca faci peritonita trebuie sa te taie pe toata burta.

| BiuL a răspuns:

Nu se fac asa multe... mie mi-a luat tensiunea, sange, proba de urina si ecografie, ah si ekg atat.ce injectii? iti pune perfuzii si acolo iti da antibioticele si toate celea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-a mai usoara operatie, mergi fara teama si insanatosire grabnica, suntem alaturi de tine, Succes!

| Politaiu a răspuns:

Si eu am facut apendicita, iti faci analize, apoi iti baga o brena dinaia in vena pe care o lipeste, si prin aia iti face si anestezia, ca sa nu te mai intepe inca o data deci 2 intepatui, analizele si brena! Funda?