| Sakhni_Eduard_1998 a întrebat:

Salut.Intrebarea mea o sa para prosteasca dar nu stiu ce sa fac.Mancam un mar si mi-a ramas o bucata din el undeva intre dinte si gingie unde nu pot ajunge si simt o senzatie ciudata acolo cand meste si nu s-a rezolvat desi m-am spalat pe dinti.Va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa fac si daca e ok sa imi explicati de ce fiindca eu imi fac de obicei griji din nimic.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriella_Ana_1990 a răspuns:

Atunci du-te la dentist

8 răspunsuri:
| TJohannaB a răspuns:

Dai cu putina ata dentara, apoi te clatesti ca sa nu faci infectie.

| angel69lover a răspuns:

Incarca scobitoarewinking

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns:

Ata dentara pentru dinti.o freci intre dinti si o sa iasa bucata.laughing

| Sakhni_Eduard_1998 explică (pentru Gabriella_Ana_1990):

Bine pai e un loc inaccesibil tocmai de aia ziceam.

| Sakhni_Eduard_1998 explică (pentru Gabriella_Ana_1990):

Sunt in vacanta si sunt in varful muntelu la 1500 m deci n cred ca o sa gases un desntist aici. laughing

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns (pentru Sakhni_Eduard_1998):

N.ai specificat k esti in varful muntelui

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns (pentru Sakhni_Eduard_1998):

Atunci du-te la dentist

| Sakhni_Eduard_1998 explică:

Merci mult oameni buni!

| Deutsa_I.a._1994 a răspuns:

Foloseste o scobitoare sau ata dentara. Nu este de joaca o singura bucatica de mancare iti poate creea infectie acolo.