| Alishia a întrebat:

Ma dor plamanii cand respir,nu fumez, este o senzatie foarte ciudata simt cand inspir ca nu mai au loc plamani acolo unde sunt de obicei, parca imi baga cineva cutite in ei.Ce am? sau la ce ce doctor ar trebui sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Aprindere la plamani (bronhopneumonie), mers la dr. familie trimitere radiografie si la pneumolog. Daca te grabesti la camera de garda la un spital de urgenta.( In Bucuresti as alage spitalul militar)

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
la medicul de familie si daca se constata ceva mai grav, iti va da trimitere catre medicul pneumolog..nu ezita si nu sta pe ganduri, afectiunile pulmonare sunt destul de grave si netratate la timp, duc la grave afectiuni pe viatastraight face exerienta vorbeste.
O zi frumoasa sa aihappy

| Azµre a răspuns:

O răceală la plămâni, vezi medicul de familie urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai racit si plaminii ti-au fost afectati. Mergi urgent la medicul de familie. Vei primi tratament. Daca te va trimite la o radiografie, sa mergi, sa nu faci complicatii. Sanatate.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mergi la medicul de familie! probabil e o bronsita sau o alta raceala la plamani! cu tratament vei fi ok!
multa sanatate happy