| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La baza gatului sunt 2 oase in forma de cerc si cel din partea stanga mi s-a umflat tare si osul mi s-a umflat sau mi-a iesit mai in afara si se vede foarte tare pana in mana ...Cand m-am uitat dimineata in oglinda m-am speriat ca pana acum nu se vedea asa tare osul de la baza gatului pana in mana. Celalalt din partea dreapta nu se vede deloc...Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! Având in vedere ca cea mai înțeleagă decizie este aceea de a te prezenta la un medic, iti pot oferi câteva informatii! In primul rand as vrea sa te intreb cand te-ai lovit ultima data, unde si de gravitatea situației. Insa, repet, medicul este cel mai in masura sa stabilească gravitatea situației, si nu noi, cei din sfera virtuală. Insanatsire grabnica iti doresc! happy

| GabrielStefan a răspuns:

Salut, osul ala de care zici este clavicula, posibil sa ai un lipom in zona aia sau te-ai lovit de curand, du-te la un medic cel mai bine.

| Robotzzzi a răspuns:

E bila aia ce sta la baza gatului mai iesita in afara si imi bag mana pe langa ea putin si intra si cealalta din partea stanga e mai inauntru oare de la ce?