| anonim_4396 a întrebat:

La baza gatului sunt 2 oase in forma de cerc si cel din partea stanga mi s-a umflat tare si osul mi s-a umflat sau mi-a iesit mai in afara si se vede foarte tare pana in mana ...Cand m-am uitat dimineata in oglinda m-am speriat ca pana acum nu se vedea asa tare osul de la baza gatului pana in mana. Celalalt din partea dreapta nu se vede deloc...Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Sper sa nu te superi, dar oasele nu se umfla. Deci problema ta e alta. Ce e posibil sa ai tu e o imflamatie la nivelul pielii sau o contractura musculara. E posibil ca din cauza unei pozitii vicioase, stat cu capul aplecat sau pentru ca ai folosit corespunzator instrumentele de la sala de forta, sa iti fi fortat muschii intr-un mod gresit. Pune o compresie cu apa rece deocamdata.

| Cardaucq a răspuns:

Ori ai dormit nepotrivit ori te-ai lovit am avut si eu si mi-a trecut in trei zile