| TheGodfatherDumDeeDum a întrebat:

La inceputul clasei a 7 ea mi au aparut cosurile. Acum, sunt in clasa a 9 a si tot n am scapat de aceasta problema. Nu pot spune ca am cosuri, doar ca am pielea rosie pe frunte iar pielea nu are un aspect fluid (smooth, in engleza e mai expresiv) iar pe barbie, acum 1 an cam am avut cosuri si ca un prost in loc sa pun pasta de dinti doar pe cos am pus pe toata barbia, a dpua zi m-am iritat(eram super rosu) iar de atunci asa mi-a ramas barbia, cu o roseata. Deci, poate v am aburit cam mult, la mine mai mult sunt semne lasate de acnee, nu acnee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Un dezechilibru hormonal poate duce la astfel de simptome. Cosurile dispar odata ce tu te vei termina, descarca hormonal mai des.
Anumite toxine cum pot fi alimentele nesanatoase de care abuzuri, iti pot da un aspect fizic de genul acesta.
Ai grija de sanatatea! funda? multumesc oricum.

| TheGodfatherDumDeeDum explică (pentru Donsavas):

Mai exact, cum as putea scapa de acest dezechilibru hormonal?

| Donsavas a răspuns (pentru TheGodfatherDumDeeDum):

Sa te mast...nu pot scrie aici tot cuvantul, nu imi permite la categoria asta. Trebuie sa te termini hormonal! tine de sexualitate. cred ca ti-ai dat seama!

3 răspunsuri:
| Rpgdei a răspuns:

Dacă afli ceva...lasă mi și mie un mesaj
Mersi