| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti. Am 1, 61-cm si 50 de kg, 14 ani. Dar as dori ca sa dau jos niste kg in vreo 2 saptamini, cine stie cum pot sa fac acest lucru? am folosit niste diete dar fara niciun sens, pentru cel mai bun si concret raspuns fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dididedediu a răspuns:

Incearca sa faci cura de slabire cu argila..in fiecare dimineata trebuie sa bei un pliculet de argila pe stomacul gol amestecat cu apa..sau mai este tarate..inainte sa mananci mananci o lingurita de tarate si nu mai iti este asa de foame..sau bei otet de mere amestecat cu apa..si seara faci abdomene...

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Incearca dieta de supa de varza, pe asta vreau si eu sa o tin.
Se slabeste mult dar dupa trebuie sa te menti de altfel ca la orice dieta si cand te mai ingrasi o mai ti o saptamana 2 si asa vei avea un corp de invidiat! Bafta happy.

| criss38 a răspuns:

Mananca dimineata si al amiaz, dar seara incearca sa nu mai mananci nimic si sa faci cel putin 50 de abdomene in fiecare seara.
PS Dupa ce ai mancat sa nu te pui in pat cateva minute, e mai bine sa te plimbi. :*

| AshleyYy a răspuns:

In astea 2 saptamani incearca sa mananci cat mai putin dar ceva satos. si alerga in fiecare seara:X iti va ajuta.dar parerea mea este ca ai greutatea perfecta pentru varsta si inaltimea tabig hug

| Derator_Mo_1971 a răspuns:

Nu ai nevoie de dieta! la 14 ani, cand inca esti in crestere?! sau poate ca vrei sa te nenorocesti din timp? greutatea ta este okay!

evita dulciurile/MD sau KFC/sucurile indulcite- mai ales Coca Cola/Pepsi/suncile, carnatii si altele de acest gen, practic incearca o alimentatie corecta. Iti ofer un link- sper a te ajute:
http://dieta.romedic.ro/alimente/
citeste tot de la categoria "diete"
funda? :-)

| andra20 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci si sport pentru a slabi... uite nu stiu daca o sa incerci dar eu iti spun.lasa carnea, grasimea prajelile la o parte si treci pe legume si fructe sa lasi painea in alimentatia de zi cu zi seara incearca sa nu mananci prea mult consuma 2 litri de apa pe zi poate nu poti sa bei de la inceput exact 2 litri dar in cateva zile te asigur ca vei putea renunta la sucuri, apucate si alearga putin seara consuma ceai de lamaie.