| sergiuavon a întrebat:

Salut la toti happy am si eu o problema foarte grava adica probleme cu nervii cand sunt nervos nu ma pot controla si vorbesc foarte foarte urat cu toata lumea si uneori chiar lovesc persoanele de langa mine fara sa vreau, nu ma pot controla am fost si la psihiatru de 2 ori am primit 2 tratamente dar degeaba nu si-a facut efectu... ceva sfaturi happy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa sarbatori mergi la un spital de psihiatrie si solicita o internare. Nu iti poate folosi un tratament de cateva luni, trebuie sa stai o vreme internat intr-un sanatoriu psihiatric si acolo sa fii corect evaluat, diagnosticat si tratat (tratament pe care il vei luata toata viata, probabil)

| mgtow a răspuns:

Daca no asculti pe Briga risti mai incolo sa omori pe cineva si pentru binele tuturor interneazate.

| sergiuavon explică (pentru mgtow):

O vrut sa ma interneze dar nu am vrut happy

| NOname a răspuns (pentru sergiuavon):

Foarte rău că nu ai vrut.
Mai două-trei luni de medicamentare cu Cheloo și ura și te vom vedem la știri de la ora 5.

| darrio2007 a răspuns:

Simptomele tale cred ca tin mai mult de cei sapte ani de acasa.E bine totusi ca ai observat ca esti asa cum spui.Incearca sa iti infranezi nervii, sa te autocontrolezi.

| neutrino a răspuns:

Stai linistit, fiecare societate are pleava ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect raspunsul Brigaelei.La fel ca si tine, eram foarte rau.Am fost si m-am internat la spitalul un spital de psihiatrie o luna, timp in care am fost monitorizat.Deci dupa externare vei urma un tratament acasa,externare numai cand medicii cred de cuviinta ca poti urma tratamentul acasa. Si, cum spune Brigaela, tratamentul este permanent, toata viata, e vorba de niste picaturi luate cu apa.Si bineinteles ca te vei prezenta la un ''control" periodic pentru ca medicul psihiatru sa evalueze starea ta, eventual sa mai reduca din tratament.Eu am 6 ani de cand am fost si ma simt foarte bine,nu mai sunt nervos si uneori imi aduc aminte ca ma enervam din orice fleac si zambesc. Deci,internare o vreme, tratamentul acasa fara internare, asa, doar doua trei luni, nu da roade.Sanatate maxima.