| AlexandruRadoi a întrebat:

Salut la toti, sa incep, deci mi-am pus un cercel in ureche acum 5 zile, mentionez ca mi-am facut-o cu acul, asa si a doua zi am luat cercel si vreau sa spun ca ma cam doare putin ustura, si cand dau jos, aseara am dormit fara cercel de exemplu, incepe sa se faca un clei si sa astupe, si nu am decat sa pun la loc cercelul si vreau sa zic ca a inceput sa ma cam doara putin partea aia cu cercelul, a inceput sa imi plece pe gat asa, ma dor parca venele si s-a format ceva putin cred eu, ce imi recomandati. nu vreau sa se umple, dar nici sa ma fac vreo problema, va rog mult raspundeti de stiti sau daca a-ti mai trecut prin asta happy, multumesc anticipat, dau funda care stie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| muffinXXL a răspuns:

Găurile pentru cercei nu se fac cu acul și nu ți le faci tu singur. Se face programare și se merge la un salon specializat de piercing, se dezinfectează urechea, se folosesc cercei medicinali (care apropo, poți să-i lași acolo cât vrei și nu e nevoie să te torturezi rotindu-i în urechea deja maltratată). O să-ți cadă urechile.

| GabyVlad9i9i9i9i9i a răspuns:

Si eu mi-am facut gaura, si e normal sa se intample asta, dar daca abia ti-ai facut-o, incearca sa nu mai scoti cercelul acum, asteapta sa treaca vreo luna sa se cicatrizeze, dupa nu o sa te mai doara happy
Sper ca te-am ajutat

| tonnelu a răspuns:

Salut si eu am trecut prin aceeasi problema si nu am reusit sa o rezolv deoarece nu am stiut dar acum ca stiu te pot ajuta pe tine:
1:odata ce tiai gaurit urechea cu ce fel de cercel tiai gaurito pentru ca eu când mi-am facut gaura mi-am facut cu cercel de tabla(adica nu pretios aur argint)
2:odata ce ti-a bagat cercelul in ureche trebuie sa-l tii acolo 5 zile si sa tot il rotesti adica prinzi de cap si rasucesti laughing) vb serios
3:daca te va durea fix dedesubt de cercel ti se va face toata partea cu cercelul mov si asta însemnând ca tia infectat urechea
Daca ti se intampla dinaste terog da cercelul jos astepti 1 saptamana cel putin 2 pana ti se va vinedeca urechea iar apoi vei verge le un magazin de accesori si intrbi daca are cercei de argint nu sunt foarte scumpi sunt 4-8 lei dar eu am dat pe al meu 28 de lei pentru ca mi-am luat cercel flash
Sper ca taim fost de ajutor si bafata
FUNDA?!

| AlexandruRadoi explică (pentru tonnelu):

Salut, hai sa iti spun cum este, primadata mi-am pus cu ata in prima seara apoi a doua zi seara mi-am dat-o jos ca nu mai puteam nici sa o rotesc si m-a durut cand am dat-o jos mi-a curs unpic de sange cu puroi apoi dupa 2 zile mi-am pus cercel normal nu argint sau aur, si si cu ala m-a durut asa si dupa deja a inceput sa ma doara sub ureche si s-a facut ca o biluta acolo sub ureche si ma doare asa inauntru nu stiu de ce, si azi mi-am luat de argint, cred ca o sa se rezolve daca il tin pe asta si de ce ma doare acolo jos sub ureche inauntru te rog daca ma lamuresti chiar m-ai usura

| AlexandruRadoi explică (pentru tonnelu):

Ai facebook frate sa te lamuresc mai bine?