| Andrei200300 a întrebat:

Salut,lucrez din ianuarie în străinătate, am 19 ani,și fac mult efort aici,și am stat și în frig și am lucrat,și de vreo luna și jumate mă doare soldul drept și durerea mi se lasă în testiculul drept și în piciorul drept,mai ales când mă aplec la muncă,sau uneori când merg,testiculele nu mă dor la palpare iar urina e normală,și mai am și o durere de spate așa mai jos de plămâni,dar nu tot timpul,am fost anul trecut la control și mi-a zis că din cauza posturii mă doare spatele acolo în zona plămânilor,plus că am făcut și raza la plamani,dar durerea asta de sold și picior a apărut după ridicat adică de vreo luna jumate, ce ar putea fi? sunt speriat, vin in Romania peste 3 săptămâni și am sa merg la doctor dar până atunci aș vrea să știu ce ar putea fi și dacă a trecut cineva prin așa ceva sa mi zică ce simptome mai avea și ce a făcut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te MÂINE la medic dacă ții la tine, cu astfel de simptome nu e de glumit!

| Andrei200300 explică (pentru sierra1):

Nu am unde aici, dar de ce zici asta? au zis unii că s-ar putea să fie început de hernie inghinala

| sierra1 a răspuns (pentru Andrei200300):

Ce drăguț, se dau (și tu accepți!) diagnostice online

| Andrei200300 explică (pentru sierra1):

Eu nu am cerut diagnostic online, eu am cerut o părere daca a trecut cineva prin așa ceva, te a pus cineva sa răspunzi?

| sierra1 a răspuns (pentru Andrei200300):

" Andrei200300: Eu nu am cerut diagnostic online"

apoi tot tu:

"Andrei200300: au zis unii că s-ar putea să fie început de hernie inghinala"

Du-te mami la un service auto și intrebă-i și pe ei - cu plăcere!

| Caro34 a răspuns:

Bună! Noi ne dăm cu părerea însă trebuie: analize de sânge, ecografie abdominală, palpare și radiografie / CT a coloanei, apoi discutate cu medicul. Ai putea încerca până vii uleiuri pentru durere local, o burtieră purtată zilnic la lucru, apoi scoasă acasă și mâncare puțină! Abdomenul se dilată și durerile sunt mai mari când ridici. Numai bine!

| AmandinaDragan a răspuns:

Cauzele pot fi multiple. Trebuie studiata ordinea in care au aparut durerile. Asa apare : hernie, reumatism, pneumonie. Tara aia unde lucrezi nu-i cumva UK?

| Andrei200300 explică (pentru AmandinaDragan):

Nuu, Franța e, ordinea în care a apărut a fost una rapida, adică făcând efort cat mai mult tot am simțit dureri mici și acum parca sunt mai mari și nu mă lăsa în pace, pneumonie nu am că nu am simptome, nu știu ce ar putea fi eu cred că hernie

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Andrei200300):

Eu as merge la un control si as lua pe rand: radiografie plamani. coloana, si urologie. Asa poti fi sigur de ceea ce se intampla. Analizele trebuie sa le faci in clinici diferite nu intr-un singur loc.