| Inj3ct0r a întrebat:

Salut, m-am lovit acum cativa ani in zona lombara, am facut fizio terapie si nu mai am nici o durere, ar afecta cu ceva daca as face flotari/abdomene? Medicul a spus ca nu am voie sa ridic greutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi inapoi pentru consult la medicul care te-a tratat.
El va putea evalua gradul de risc si va decide ce ai voie si ce nu sa faci.

| Marbea a răspuns:

A spus ca nu ai voie sa ridici greutati dar gimnastica poti face. Daca vezi ca te simti inconfortabil, te doare sau simti un disconfot cand faci gimnastica, atunci te opresti.