| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am cazut cu bicicleta si m-am lovit la mana. Mau exact, o mica taietura. Am ajuns acasa si m-am spalat pe rana si dupa am pus un servetel. A mai curs putin sange pe el. Apoi m-am culcat. Ma culc de obicei pe la 2-3-4 si cand m-am trezit la 14:30 nu mai aveam absolut nimic, pare regenerat complet, ca si cum nu m-as fi lovit, si nici nu simt nici o durere la atingere. Nu am mai patit asta niciodata. Si am si servetelul cu sange langa pat de cand m-am culcat. Exista vreo explicatie? Rana nu era chiar asa mica incat sa se regenereze rapid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PaulSergiu a răspuns:

Unii oameni se vindeca mult mai rapid. Tine doar de construcția corpului

| nitromonkey88 a răspuns (pentru PaulSergiu):

Dar peste noapte nu e mult prea rapid? am mai avut si taieturi si julituri mai superficiale si s-au vindecat mai greu

| ArianaGrande23 a răspuns:

Nu te speria,e normal! Cum se spune, unii oameni se vindeca mai repede altii mai greu, conteaza si de organismul tau. Sigur ca nu ai pus si altceva pe rana? Cum ar fi propolis, aloe vera, betadina, etc.

| nitromonkey88 a răspuns (pentru ArianaGrande23):

Absolut nimic. Am ajuns acasa, m-am spalat si am pus un servertel, dar era destul de adanca rana, si a curs ceva sange. Prima oara am crezut ca prietena mea a pus ceva fond de ten. Na tot uit din 5 in 5 minute la mana si nu imi vine sa cred.