| BligBligBoy a întrebat:

m-am ras acum 2 sau 3 zile in zona intima cu bigu si miau aparu ca niste cosuri sau nu stiu cum sa zic.
niste burumbite rosi... cred ca m-am iritat cum fac sa treaca mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Impossibl3 a răspuns:

Stiu ce ti-a aparut si mie mi-a aparut ai apasat prea tare pe big. o sa treaca de la sine dar daca vrei sa dispara mai repede foloseste spirt sau crema:d funditabig grin?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da-te cu antiperspirant Lady Speed Stick cu aloe vera. Iti vor trece cam in 2-3 zile de la aparitie.

| saymoon a răspuns:

Se trateaza cu ceai de galbenele ( putin caldut) si crema tot de galbenele.
Nu mai fa prostia sa te razi cu bigul, pe perioada iernii lasa l asa, iar la vara fate cu ceara. Cu lama nu faci decat sa ti l indesesti si sa capeti multe bubite care se pot transforma in furuncule.
Ai grija de tine.