| Dia95 a întrebat:

m-am epilat cu bigu in zona inghinala, pubiana si m-am iritat. mi; au iesit bube maricele si bube mici mici ca niste cosuri albe si ma manancaaa ce sa faaac? aveti idee? multumesc

8 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Nu mai folosi asa ceva pentru zona inghinala, e cel mai riscant mod de a te epila, poti sa faci infectii, iritatii, sa te tai, etc.
Sau daca chiar nu ai de ales, incearca atunci cand te epilezi acolo, sa fi in apa, si cand esti in apa sa dai cu bic-ul sau lama sau cu ce te razi.
Apoi, daca ai ceva lapte de corp sa te dai peste, sau daca ai sapun Dave, e foarte bun, lasi acolo vreo 3 minute cu sapun Dave si nu o sa te mai iriti in halul ala.
Acum, ca sa treaca, cred ca ar trebui sa folosesti ceva ulei bun, pentru iritatie, sau ceva creme, pentru ca o sa treaca destul de greu acele cosuri.

| Dia95 explică (pentru AlinaaAli):

Multumessc...:*

| AlinaaAli a răspuns (pentru Dia95):

Cu placere! :*

| Aditzu a răspuns:

Data viitoare foloseste si tu un aparat mai bun. inainte sa te epilezi mai intai sa aplici mai multa spuma de ras. e normal sa te manance pielea iar cosurile vor disparea stai linistita.
incearca sa te epilezi prin alte metode nu cu aparatul de ras. foloseste ceara epilatoare sau du-te la un salon specialiazat happy. bafta

| foxsilver a răspuns:

Crema de galbenele e foarte buna.

| Dia95 explică (pentru foxsilver):

Multumesc:* trec repede sau dureaza?

| foxsilver a răspuns (pentru foxsilver):

In 2-3 zile se remediaza problema, iar intr-o saptamana ai sanse sa devii ca noua.Crema de galbenele este folosita in multe situatii.
Inca ceva, dupa ce te epilezi, indiferent de metoda, aplici imediat o crema hidratanta.

| Dia95 explică:

Multumescc