| Lukasz a întrebat:

Salut, ma doare ficatul in partea dreapta si durerea mi se mai duce in stanga uneori. In ultima vreme mananc cam nesanatos, pot avea cancer?
Care sunt simptomele?, ma doare capul cam zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Trebuie sa iti faci analize temeinice la o clinica privata - adica dinai ce nu picteaza rezultatele!

Ficatul te doare cand nu ii merge bine si il suprasoliciti. Mananca mancaruri usoare ce nu il solicita. In sensul ca tep ui si cauti pe net mancaruri ce nu solicita ficatul si consumi de acolo pana ajungi la programarea ta la clinica sa iti faci analizele. Si o sa ti le faci! Nu amani! Te programezi si ti le faci!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cancer, doar un ficat marit din cauza toxinelor acumulate de la mancarea nesanatoasa. Ce te doare, este colecistul, pe care apasa masiv acel ficat marit si curand probabil vei face si o criza de colecist (fiere).
Durerea de cap este tot de la criza de fiere!

| minrest a răspuns:

Ai o boala mai grava decat multe forme de cancer. Esti ipohondru.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Tu in fiecare saptamana esti bolnav?

| Kiriio a răspuns:

Cancerul nu-l simti decat daca e in ultima faza. Si in majoritatea cazurilor, bolnavii de cancer slabesc foarte mult intr-o perioada de cateva luni.
Mergi la un spital/laborator sa iti faci niste analize.