| onlychengs a întrebat:

Ma doare o masea care nu e cazuta[ pentru cei care le functioneaza creierul mai greu e de lapte]. Cum sa scap de durere? Fara stomatolog, sau pastile! Leacuri babesti. Eu am pus sare calda, am pus pasta de dinti, am luat paracetamol, ieri si azi am luat Paduden. Pana pe 7 august nu pot merge la dentist.
PS. Dau fundita si sa nu luati problema in ras

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

"pentru cei CĂRORA le funcţionează creierul mai greu"
nu că ţie ţi-ar funcţiona.

| onlychengs explică (pentru moonY):

Mai sunt si dili-dili pe site-ul acesta! Pa, pa!

| KTAleen a răspuns:

Sigur, pune spirt si catei de usturoi ca poate faci vreo arsura chimica si o mai dai si in altceva...
Dentist scrie pe tine daca nu ti se misca. Chiar daca exista rizaliza, bagati voi mana in foc ca o sa cada singura, in momentul potrivit? Si totusi de ce doare? Cum doare? Nu cumva afecteaza premolarul care urmeaza sa erupa in locul molarului de lapte?
Si mai ales care molar de lapte este si cati ani are? Daca mai trebuie sa stea pe arcada inca 1-2 ani?
Daca n-ati intrebat-o de ce o sfatuiti prost?
Nu trebuie sa uitam ca interlocutoarea are mai putin de 12 ani daca n-au erupt premolarii...

| onlychengs explică (pentru KTAleen):

Ce? Mai mult am inteles de la ceilalti decat de la tine!

| KTAleen a răspuns (pentru onlychengs):

Du-te la doctor, nu sta cu usturoi si alte prostii de genu'.
la 10-12 ani cat ai nu cauta raspunsuri pe net ci la parinti si persoane avizate...

| wassyle1994 a răspuns:

Pune un catel de usturoi sfarmat amestecat cu sare pe locul care te doare sau pune jumatate de pastila de dimidrol si iti va lua durerea pentru ceva vreme

| Brigyte a răspuns:

Eu zic sa iei o bucata de usturoi, sa o tai pe din doua si sa pui o bucatica din cele taiate pe gingia maselei care te doare..asa o sa iti treaca..si trebuie sa iti bagi si vata in urechea care e pe partea cu maseaua care te doare iar dupa stai in pat si relaxeaza`te happy

| MaxLeon a răspuns:

Pai daca dintele e de lapte normal ca te doare, doar trebuie sa iti cada happy

Nu e nevoie de stomatolog sau pastile sau alcv asteapta pana iti cade! happy

| onlychengs explică (pentru MaxLeon):

Nici nu se misca, si se rupe bucatica cu bucatica. Nu stiu ce sa-i mai fac