| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Ma durea in partea dreapta si imi era greata.
Acum o saptamana am fost sa ma vada un chirurg sa vada daca am apendicita si a spus ca s-ar putea sa fie apendicita cronica.
Mi-am facut analize si in ziua respectiva mi-au venit rezultalte, avand 7000 (limita maxima 14000) deci n-am apendicita.
Am facut si ecografie si n-am vreo problema.

La analize mi-a aratat ca am probleme cu bila si am imunitatea scazuta.

Am fost azi afara(erau 40 de grade) si mi s-a facut greata.
Mai pe seara cand voiam sa plec am observat ca, cand merg ma doare iar pe la apendice(din cand in cand) iar cand apas nu ma doare sau cand ridic piciorul.

Am facut analize acum o saptamana...sa fac iar sau nu e apendicita ci de la bila? (doctorii au spus ca poate sa fie si de la bila dar mi-e frica)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo este și intestinul gros, colonul. Vezi cum stai cu scaunul, cu constipația.

| eusuntandy1 a răspuns (pentru sadrian46):

Mă apucă dintr o data si fac moale
Gen bucatele mici