| Ruican_Dragos_1999 a întrebat:

Salut maine fac vizita medicala si imi este frica scase va vedea ca fumez nu sunt inrait dar fumez cam 2 tigari pe zic cu pauze de o zi 2 se vede va rog astept un raspuns urgent cine il da are funda si cum pot remedia situatia(in afara sa ma las de ele ca m-am lasat de azi) Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| NotSoSuper215 a răspuns:

Ce fel de vizita medicala? Daca nu iti faci control specific la plamani nu vad cum ar putea cineva sa afle. De asemenea, daca iti faci radiografie sau RMN la plamani

| Ungureanu90 a răspuns:

Lasă-te de fumat dacă practici sport de performanță pentru a nu-ți strica viața sportivă, fumatul e mai mult o prostioară pe care copiii o văd la alți mai mare și-i copie comportamentul, personalitatea etc. Încearcă să-ți ceri scuze și spune că nu vei mai fuma, spune că ai fost influiențat de alții mai mari și că nu vei mai continua.

| Ruican_Dragos_1999 explică (pentru Ungureanu90):

O sa fac jumatete nu le zic deoarece nu stiu cum ar reactiona sper doar sa nu iasa in sange si ma las!winking