| 358ili a întrebat:

Maine trebuie sa imi scot un dinte fortat (definitv) pentru aparatul dentar. Port aparat dentar fix dar trebuie sa imi scoata dintele.Anul trecut mi-a dat un aparat de noapte(de ala ca in desene ca in Zack si Cody cand London ii face farsa aia lui Bailey ca o scoate pe punte cand doarme si ea are aparatul ala de noapte).Nu am purtat aparatul si trebuie sa imi scoata dintele.Stiu imi pune anestezie(nu e mare lucru). Cand face extragerea de dinte doare?(dupa injectie)mai simt ceva.Mi-e frica. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tinuta54 a răspuns:

Nu doare si da mai simti ceva dar putin, oricum draga mea o sa treaca si nu o sa doara pentru ca iti baga in gura un aspirator de saliva si cu aspiratorul ala nu simti nimic :* :*

3 răspunsuri:
| 358ili explică:

Cand trage de dinte nu doare? Si o sa mi-l clatine din o parte in alta sa devina mobil? Ai funda asigurata daca imi explici

| SherryXoX a răspuns (pentru 358ili):

Nu te doare, pentru ca gingia e complet amortita. Stai linistita ca si eu am trecut prin asta si nu doare absolut deloc. Funda?

| loveisfreedom a răspuns:

Nu doare, iti amorteste de la injectie si nu vei simti nimic.iti spun din propria experienta.