| Lester23 a întrebat:

Salut, mereu cand sunt obosit, citesc o carte, stau pe telefon etc ochiul meu drept "fuge" intr-o parte, stiu ca e mai numit si "ochiul lenes". Cand sunt odihnit, de exemplu dimineata ochii sunt normali, dar pe parcurs ce fac activitati se intampla acel fenomen

Stiu ca se poate rezolva prin operatie, dar ma gandeam daca se poate rezolva si prin alte metode (Exercitii?) Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adadad a răspuns:

Te-as sfatui sa iei o pauza de la citit si telefon o perioada, si daca nu-ti trece mergi la doctor. Am avut si eu aceasta problema, dar mi-a trecut dupa ce am luat o pauza. (de cateva zile).

2 răspunsuri:
| adadad a răspuns:

Dupa cate stiu eu, nu trebuie sa te alarmezi prea repede. Am avut si eu aceasta problema, insa am luat pauza de la citit si calcutor o perioada si mi-a trecut

| ManiacK0607 a răspuns:

Încearcă să te uiţi cruciș ori de câte ori te întâlnești cu o persoană de sex feminin.