| ady_4274 a întrebat:

Salut.merg la sala si vreau sa i-au proteine in cat timp se vor vedea efertele si imi voi forma un abdomen frumos cu 'patratele'?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Daca iei proteine de alea care sa dizolva-n apa. le iei degeaba! nu dau rezultat. cel mai bine e sa faci sala fara sa consumi stimulente, energizante sau proteine.

| ExpertHost a răspuns:

Pai tu crezi ca daca nu lucrezi muschii si iei doar proteine se va vedea ceva? happy
Depinde si de cat de multi lucrezi pe abdominali si cum ti s-a spus si mai sus, depinde si de fiziologia corpului tau. O definire clara, mai devreme de 5-6 luni nu cred ca vei avea in conditiile in care lucrezi dupa un program si constant. Burtica? Compenseaza prin aminoacizi care elimina apa din corp si prin urmare vei transforma grasimile in apa.
@wannabe: conteaza producatorul si ingredientele, nu in ce le dizolvi. La fel de bine poti sa le faci si cu apa si cu lapte. Totalmass4200 l-am folosit cand ma duceam la sala (acum cativa ani buni...) in combinatie cu creatina si cu amino si a dat rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de constitutia ta corporala si, mai depinde de ce metabolism are corpul tau. Vis a vis proteine, sfatul unui nutritionist ti-ar prinde bine.