| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Mergeam linistit pe drum in seara de craciun si dintr-o data a puscat o petarda fix in fata mea, dupa aceea m-a durut ochiul drept toata noaptea...Acum nu m-ai am nimic... Oare este vreo problema ca mi-a puscat petarda in fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, daca n-ai nicio problema cu ochiul e ok.

| sftb a răspuns:

Daca nu ti-a sarit in ochi e bine, ai cumva roseata ceva? poti sa mergi si la medic

| CuriousStuff a răspuns:

Fa un mic test de vedere, inchide ochiul drept, pune in fata ceva cu un text mic dar pe care sa-l poti citi cu ochiul stang. Apoi inchide ochiul stang (sau acopera-l cu palma) si incearca sa citesti acelasi text (sau continuarea) cu ochiul drept. Daca cu ochiul drept nu reusesti ar fi bine sa mergi la un oftalmolog. Dar daca vederea e la fel, nu s-a inrosit, nu te doare si nu te deranjeaza lumina mai puternica (predominant la ochiul afectat) atunci e in regula.
Multa sanatate.

| NAT0 a răspuns:

laughing Nu ai nimic, doar te-ai speriat.

| GreenVoid a răspuns:

Ochii sunt organe foarte sensibile.E bine ca acum nu te mai doare dar ai putea totusi sa treci pe la oftalmologwinking

| Edisor27 a răspuns:

Pai daca acum nu mai ai nici o problema e posibil sa nu ai nimic. Dar tot ar fi bine sa consulti un medic oftalmolog