| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu...am o problema. In urma cu 2 saptamani am avut un contact sexual neprotejat, precizez ca nu si a dat drumul in mine. De pe 26 ma doare stomacul, si putin mai jos daca apas iar in data de 26 dimineata am avut greata, apoi au inceput durerile care gen tineau toata ziua, inclusiv pana acum, desi sunt mai bine, nu se mai simte asa rau pentru ca am luat 2 pastile. Este posibil sa fi ramas oare insarcinata? Sau sa fie doar in capul meu de frica? O fi de la masa de Craciun? Pentru ca si pe matusa si pe varul meu i-a durut stomacul rau, tot dupa seara de Craciun. Va rog raspuns rapid.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce trebuie sa stii/sa afli si tu chiar si doar acum mai tarziu, din moment ce pana in prezent nu te-ai informat corect, se refera la faptul ca este cu totul IMPOSIBIL ca dupa trecerea a doar 2 saptamani de la formarea sarcinii, in organismul femeii sa poata sa apara asa cum ai afirmat : ""am avut greata, apoi au inceput durerile care gen tineau toata ziua, inclusiv pana acum'',
deoarece dupa trecerea a 2 saptamani sarcina se reduce de fapt o simpla celula microscopica care inca NU poate interactiona cu organismul. De obicei starile de rau, de disconfort sau durere reprezinta simptome premenstruale care apar doar atunci cand NU exista o sarcina formata si instalata in uter. Multa sanatate!

| Catrice a răspuns:

Dacă ar fi fost cum spui tu, toți romanii ar fi fost însărcinați în zilele de 25-27 rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

????

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică e de la mâncare.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Stiu ce ai vrut sa spui laughing pusesem un emoji care radea cu lacrimi dar se pare ca le TPU asa se vede

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot aia e. Plângea ca e prea plin și îl durea stomacul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Precizez ca ma doare putin si daca apas pe ovare, dar mai mult pe cel drept

| cristinutza07 a răspuns:

Ai mâncat prea mult sau ai o indigestie. Eu zic sa te calmezi. Daca iti întârzie menstruația mai mult de 8/10 zile atunci faci un test de sarcina.