| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut o besica foarte foarte mica pe buza. Am mai avut una (nu in acelasi loc, dar langa) acum o saptamana si am scapat de ea cu Aciclovir, crezand ca este herpes. Am luat tratamentul vreo 4 zile (pastile 200mg).

Totusi, aceasta besica nu ma jeneaza in niciun fel. Am rupt-o oarecum si nu prea se mai simte si nu simt nimic, nici macar usturime. Cineva mi-a spus ca poate fi din cauza dezhidratarii (nu beau prea multa/suficienta apa uneori).

Nu am mai avut herpes de 3-4 ani si atunci chiar a fost unul "sanatos" (sanatos adica a format acele cojite, ustura etc cum e normal).

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabyAlexa a răspuns:

V-a trece in urmatoarele zile daca bei multe lichide. De obicei apare cand nu de hidratezi destul.