| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-a intrat de ieri o geana in ochi, cum pot scapa de ea rapid? E bine daca iau niste picaturi pentru curatarea ochilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă intrebare-tâmpită, ia o batistă și rezolvă (până ai scris, ai fi rezolvat dar numele zice și el ceva...)

| mentholinks a răspuns:

Si stai tu cu geana in ochi de ieri...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Exista in farmacii lacrima artificiala cu care poti spala ochiul. Cere cea mai ieftina. Eu folosesc Hipromel.a

| Lukasssz a răspuns:

Incearca sa plangi.

| Yuoia a răspuns:

Inca este acolo? Te mai inteapa?
Spala cu multa apa sub pleoapa.

| dinaprilie a răspuns:

Iese de la sine sau spalate pe fata cu multa apa.

| Mirel4412 a răspuns:

Pui apa pe deget si o iei rapid. O sa te doara putin, dar macar scapi de durerea overall

| existential a răspuns:

Cred ca daca nu ti-a iesit pana acum, nu e geana. Nice trolling.