| nsnss a întrebat:

Salut! Mi-a venit ultima data ciclul pe 18 februarie si a durat 5 zile. Ciclul mi-a venit normal si nu am avut probleme. Ieri am gasit pe chilot o pata de sange iar astazi mi s-a intamplat la fel dar mi-a curs mai mult. Ma cam doare dar mentionez ca iau antibiotice deoarece sunt racita! Ce ar putea cauza sangerarile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii NU sunt niciodata de bun augur, denotand o posibila rana pe colul uterin, chisturi ovariene, fibroame uterine ori tumori.

Raceala si antibioticele NU au nici o relevanta sau implicare in ciclul menstruale sau sangerarile dintre menstruatii.

Recomand sa mergi al ginecolog, pentru invetsigatii medicale.