| enenn a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare mi-a venit ciclul luna trecuta pe 18 si m-a tinut normal 5 zile. ieri cand am mers la baie am gasit o pata de sange pe chiloti ma gandeam ca poate e scurgerea sangelui anterior dar azi am patit acelasi lucru doar ca mai mult tin sa mentionez ca nu am avut nicio durere inainte dar m-a durut burta desi cred ca e de la antibioticele pe care le iau pentru ca sunt racita. stie cineva ce poate insemna?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii NU sunt niciodata de bun augur, denotand o posibila rana pe colul uterin, chisturi ovariene, fibroame uterine ori tumori.

Raceala si antibioticele NU au nici o relevanta sau implicare in ciclul menstruale sau sangerarile dintre menstruatii.

Recomand sa mergi al ginecolog, pentru invetsigatii medicale.