| Mirunicadulceata a întrebat:

Acum 2 zile mi-a venit ciclul insa a venit mai devreme cu 3 zile...alaltaieri cand a inceput sa imi curga a curs normal,apoi ieri a curs la fel doar ca noaptea s-a mai oprit putin, apoi azi nu a mai curs deloc si a aparut pata aceea mov ca si cum s-a terminat ciclul, iar acum am observat ca iar a curs o pata de sange...ce se intampla?
Mentionez faptul ca ma dor ovarele de cand mi-a venit ciclul si m-au durut sanii pana mi-a venit, acum nu ma mai dor.
Am avut si contacte sexuale protejate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau procesul menstrual se desfasoara intr-o maniera putin mai atipica, intr-o perioada foarte scurta si cu o cantitate mai mica de sange eliminat. Sanatate!

6 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Ciclul menstrual in mod normal ar trebui sa aiba o perioada stabila ( de exemplu 5 zile). Daca sunt cicluri unde tine 3 zile sau 7 zile dar nu sunt dese atunci nu exista motive de ingrijorare.

| Mirunicadulceata explică (pentru zNCrys):

La mine ma tine 3 zile insa luna trecuta pe data de 29 mi-a venit si a durat 4 zile si a fost pentru prima data cand a durat atata si s-a terminat pe 2 mai

| Andreeush a răspuns:

Nu e nimic anormal, fii bucuroasă că îți vine ciclul.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Asa e uneori menstruatia.

| Anca32 a răspuns:

Un ciclu menstrual tine între 3-5 zile, sunt și perioade de 7 zile. Ca ești asa cu cm acum poate fi și o anemie și atunci clar nu are de unde se elimina acea cantitate normala de sânge. Ca te dor ovarele poate fi o răceală dar și simptomele menstruației