| Nicolae_Ionut_1996_XJOB a întrebat:

Mi.am facut un tatuaj m.ai exact un pergament cu un scris pe el... Acum vreo luna. Nu am avut probleme deloc cu el, am dat cu crema..tot ce trebuia. Doar ca acum mi sau ingrosat literele si sau umflat putin. Ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bogdann1107 a răspuns:

Salut, in maxim 1 luna trebuia sa fie vindecat aproape tot.
Nu e normal sa se schimbe literele.
Ai spalat tatuajul cu apa si sapun lichid Protex antibacterian?
De fel dupa 3 zile se spala tatuajul si din ora in ora dat cu bepanthen.
Daca ti sa imprastiat tusul in piele/infectat ar trebui sa te consulti cu tatuatorul.
Ori pielea ta nu accepta pigmentul de culoare, ori ai facut o infectie de zile mari din cauza nerespectari ingrijirii, acolo ar trebui consultat un medic.

| Nicolae_Ionut_1996_XJOB explică (pentru Bogdann1107):

M.am spalat cu sapun dove..am dat si cu bepanthen 3 saptamani. In legatura cu igiena nu s-a pus priblema. Doar ca nu toate literele s.au ingrosat doar cateva.