| Liviu4you a întrebat:

Mi se intampla ceva destul de ciudat. Pana acum, culoarea parului meu a fost saten, iar de cateva zile am observat ca se schimba...in rosu. Bine, nu chiar rosu, mai degraba portocaliu. Nu numai parul din cap, ci si barba si putin sprancenele. Aveti vreo idee de ce? Am vreo problema medicala sau e vorba doar de nivelul de melanina? O sa-mi ramana asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Din cauza soarelui parul tau s-a deschis la culoare

| xRebecaaa a răspuns:

Buna!
Cunosc multe persoane care au spus ca i se schimba culoarea parului, etc.
Au fost la medic si le-au spus ca vara li se schimba parul la culoare, sau ceva de genul happy.

| KENNKOV a răspuns:

Frate se schimba de la caldura dar ca sa rezolvi asta trebuie sa te tunzi si eu am patit, devenise din brunet un portocaliu inchis. M-am tuns si s-a rezolvat! Funda?

| Dyanita a răspuns:

Buna. Este posibil sa ti se schimbe culoare parului doar in anotimpul verii din cauza soarelui. Mi se intampla si mie. Asa ca poti sta linistit nu-i nici o problema grava.

| BunnyRabbit a răspuns:

Cred ca este de la soare, daca doar pe timpul verii sau primaverii

| h4mh4m a răspuns:

Poate sa fie vorba si de nivelul de melanina, dar cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor sa confirme ca nu ai doamne fereste vreo boala de aia de decolorare. Adica e cel mai indicat vizita la medic, cu cat detectezi ceva din timp cu atat ai mai multe sanse sa remediezi problema. Sanatate

| Creaatzaa a răspuns:

Este din cauza anotimpului. Si eu sunt satena si creata, iar primavara si toamna parul meu are tendinta de roscat.

Stai linistit ca si mie m-i s-a intamplat. Umipc cate un pic o sa t-i se schimbe dar o sa iti revina la loc.Deci stai linistit.