| sopranaCadaverica a întrebat:

Am parul saten deschis. Planuiesc sa-mi nuantez parul cu un saten ceva mai inchis, spre brunet. Ma gandesc ca s-ar vedea contrastul sprancene - par, dar nu doresc sa vopsesc sprancenele.
As putea sa folosesc putin blush normal peste sprancene? Apropiat de culoarea parului, bineinteles.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, merge asa cum zici tu, doar sa le dai o tenta mai inchisa un pic de la jumatate spre extremitate.
Vopseste-te daca iti doresti, pe saten inchis inspre brunet se vede si parul mult mai stralucitor, are un luciu marfa, evident daca e ingrijit cum trebuiewinking

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Eu in locul tau nu as face asta, pentru ca nu e mare diferenta intre saten deschis - saten inchis, iti strici parul degeaba.

| Elena9328 a răspuns:

Eu nu te sfătuiesc să l vopsești.
Iar pentru sprâncene, poți folosi un creion maro

| sopranaCadaverica explică (pentru Elena9328):

Am sprancenele naturale, nepensate. Deci nu sunt foarte conturate si creionul le-ar face sa para mai groase, pronuntate. Ceea ce nu e ok.
De ce nu ma sfatuiesti sa il vopsesc?

| Elena9328 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Fiindcă se arde.
Se decolorează repede.
Trebuie vopsit mai des și e nasol.