| FLow_FLow_1998 a întrebat:

Salut,
Miercuri am căzut cu rolele şi până azi Duminică nu s-a vindecat, practic m-am julit dar merg cu picioru după mine îl târăsc după mine si când pun mâna un pic mai sus de julitură nu simt nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Incearca sa calci si sa mergi normal chiar daca te doare si julitura trateaz-o cu rivanol comprese.

2 răspunsuri:
| Andreea22X a răspuns:

Il poti misca? te doare cand il misti? Pe mine m-a calcat o masina peste picior la fel taraiam picioru dupa mine(dupa cateva ore d la accident mai ales, m-a luat si durerea).Am luat o pastila pentru dureri Algocalmin sau Ibalgin nu mai stiu exact si mi-am bag soseta in picioare+ m-am invelit adica am tinut cald la picior mi-a trecut durerea ca prin minune, dar abia dupa cateva zile am inceput sa merg normal

| FLow_FLow_1998 explică (pentru Andreea22X):

Da, Andreea.
Il pot misca dar nu foarte mult fiindcă simt că mi se rupe buba. dar pot ursca scările normal, la coborât e mai greu happy.