| Carton a întrebat:

Noaptea trecuta am dormit aiurea si m-am sculat cu o durere de gat nasoala. Cand misc capu ma doare inclusiv si spatele. Ce pot sa fac sa treaca mai repede? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai torticolis. S-ar putea sa nu treaca pe cat de repede vrei tu. Incearca sa nu-l fortezi, pentru a nu prelungi perioada de vindecare. Compresele ar trebui sa destinda muschii gatului.
Rabdare!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Frecţie cu un antiinflamator sau o baie fierbinte cu sare grunjoasă(mai mare)

| rutanklan a răspuns:

Pai poti sa masezi zona cu diclac gel sau cu bengay...

| Carton explică (pentru rutanklan):

Understood, dar daca nu am asa ceva prin casa? happy Alte idei?

| rutanklan a răspuns (pentru Carton):

Du-te si cumpara sau fa o baie calda. De asemenea oleaca de 'inviorare' nu strica, daca e din aia usoara.