| Ra045654 a întrebat:

E ok sa fumezi un pachet de tigari intr o zi ca si incepator? Mi am luat un pachet, am fumat cateva tigari(vreo 2 pe zi) si nu cred ca o sa mai fumez in viitor...totusi mi au mai ramas cateva tigari si vreau sa le termin.Mi s-ar putea intampla ceva daca de ex as fuma 4-5 tigari pe zi sau sa fumez tot pachetul intr o zi si dupa sa nu mai fumez niciodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine sa le dai cadou unui fumator, sa nu te mai tenteze.

| Ra045654 explică (pentru Bula):

Mersi de raspuns!

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

E prea mult, vezi ca risti sa ajungi dependent. Nu zic ca e rau sa fumezi un pic la ocazii sau distractii, dar cand vorbim de un pachet pe zi risti dependenta chiar daca esti incepator.