| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am tot timpul o sete excesiva,seara după antrenamet. Fac sala,si sunt bărbat. Credeti ca e normal să imi vina sete tot timpul, dupa antrenament? Beau un pahar cu apă și la 5 minute iar îmi vine să beau încă un pahar cu apa.Sau aceasta sete excesiva sunt niste simptome ale unor boli?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Nu este o boală, dar dacă faci antrenamente e normal să-ți fie sete. Sfatul meu e să bei măcar o sticluță de apă înainte de antrenament, poate așa nu-ți va mai fi așa de sete. Eventual să nu te antrenezi într-un spațiu fără un geam deschis, mi s-a întâmplat și mie și după 5 minute simțeam că mă sufoc, că nu mai puteam de căldură, îmi venea să-mi torn 2 litri de apă pe gât.
Deci ar trebui să ții un geam deschis și să bei apă înainte de antrenament. A, și să nu porți haine strâmte sau lipite de corp, ideal ar fi să porți ceva lejer în care pielea să poate respira.
Baftă!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca transpiri la sala e normal sa bei apa. Organismul o cere.

| UserulAnonim a răspuns:

Bea niste apa inainte de antrenament dar nu prea multa, si da, e normal sa te simti insetat dupa sala.