| anonimus171990 a întrebat:

Salut nu stiu ce sa ma fac.am avut o partida de sex neprotejat cu prietena mea, a doua zi m-am trezit cu pete rosii si o mancarime.ce sa fac sa dispara, tin sa va zic ca am avut si mai demult pete dar nu aveam mancarimi.ce as putea sa iau sa imi dispara acele pete sau ce pot sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste pete si mancarimi ies in caz ca nu v-ati lubrifiat sculele amice. Daca partenera nu a fost destul de excitata si ai bagat-o fortat, in urma frecusului pe uscat apare acele pete si mancarimi, eventual o usoara inflamatie acolo. Asta in caz ca domnisoara nu a avut o mica candidoza. Speli cu ceai de musetel si trece in 8-10 zile.Petele rosii se cor face mci basici si se vor sparge si se va lua un strat de piele exact ca la pielea bronzata. Daca nu trece in maxim 10 zile, fugi la medic. Asta e.

| anonimus171990 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu am lubrifiat si prietena mea nu a avut candidoza.deci e doar o inflamatie.o sa ma duc de orice eventualitate sa intreb si la farmacie, sau cel mai bine la medicu de familie mersi mult ai funda

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să mergi la MEDIC!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală, te-ai ales cu o CANDIDOZĂ sad

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

De asemenea, şi prietena ta TREBUIE să meargă la ginecolog şi să facă un test de secreţie vaginală, iar după confirmarea diagnosticului prezumtiv, va primi tratamentul adecvat!

În perioada tratamentului NU aveţi voie să faceţi sex!
Iar la terminarea tratamentului trebuie să meargă IAR la ginecolog pentru control şi pentru a se confirma că infecţia a fost "eliminată"...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am senzaţia că trebuie să faceţi un drum la doctor, amândoi.

| denyemy a răspuns:

Spalaturi cu ceai de musetel, si daca nu trec mergi la un medic, sau macar intreaba la o farmacie, ti se va recomanda un tratament mai bun decat ideile primite aici pe TPU.