| Justiss a întrebat:

Astazi de dimineata cand m-am trezit am observat ca mi-au aparut niste pete rosii la incheieturi, si mai tarziu s-au extins pe tot corpul si am senzatie de mancarime.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Justisshappy
e posibil sa fi mancat ceva si sa fi facut alergie/toxiinfectie. poti lua un claretine, daca nu te poti prezenta la urgente, poate nu poti astepta pana luni sa mergi la medicul de familie.
O zi minunata sa ai si multa sanatatehappy

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Posibil sa fie o alergie.Este bine sa mergi la medicul de familie sau daca nu poti sa ajungi ia o pastila Xyzal(iti ia alergia cu mana).

| MihaelaDart a răspuns:

Sa te prezinti la medicul de familie ori la un dermatolog! Pot fi n si n cauze aparitiei petelor rosii.

Sanatate multa!

| Kimmy22 a răspuns:

Hey! Poate ca ai pojar(rujeola)...Boala contagioasa care se manifesta prin aparitia unor pete rosii pe piele. Este una dintre cele mai severe boli ale copilariei care are urmatoarele simptome: febra mare insotita de eruptie de mici basicute si bubite care se extind pe tot corpul si iti dau senzatia de mancarime. Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor! Insanatosire grabnica!