| Jokers666 a întrebat:

Nu stiu de ce m-a apucat chiar acum o durere in piept simt ca ma inteapa si nu stiu de ce, oare sa fie de la somn, oare am dormit rau cumva? Cine ma ajuta dau Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi un simplu junghi dar poate fi si ceva mai grav. Mergi la medic si nu mai intreba pe aici ca nu sunt medici si, chiar de ar fi, nu te consulta nimeni online!

| sierra1 a răspuns:

Durere in piept? nu sună a bine, du-te rapid la medic!

| anonimg a răspuns:

Recomand sa suni medicul de familie.
Dacă durerea este mare sau daca este continuă (adică te ține de mai multe de 5 minute) atunci sună la salvare: 112. Nu este obligatoriu să te ia la spital, ci te poate consulta acasă și să-ți vor recomanda niște medicamente ca să le iei de la farmacie.